طراحی اصولی صفحه نخست سایت:

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

یک روز بارانی را به یاد دارم، زمانی که پسرم 3 یا 4 ساله بود. در آن روز او را به شهربازی برده بودم. تصور می کردم نورهای فلش، بالا و پائین پریدن های میمون های بامزه و این چنین اسباب بازی ها بتواند پسرم را خوشحال کند و بتوانیم روز خوبی را در کنار یکدیگر سپری کنیم.
اما پسرم به جای آنکه دوق زده شود، همینطور هاج و واج در میان جمعیت ایستاده بود. پس از مدتی تماشا رو به من کرد و گفت: "مادر! کافی نیست؟ می توانیم به خانه برویم؟"
طراحی سایت نیز مانند همین شهربازی است. شاید در نگاه اول بسیار جالب و مهیج باشند و بتوانند هر کسی را به سمت خود جذب کنند. اما پس از مدتی بازدیدکننده، مانند پسر من، خسته می شود و بر روی دکمه بازگشت کلیک می کند.
صفحه اصلی طراحی سایت، دقیقاً همان جایی است که بازدیدکنندگان با موارد زیادی مانند تبلیغات، پیشنهادات ویژه، ثبت نان در خبرنامه، لینک های شبکه های اجتماعی و ... روبرو می شوند. در این صفحات از طراحی سایت باید موارد و آیتم هایی گنجانده شوند که بتوانند بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنند، نه اینکه مشتری را به تماش کردن دعوت کند.
طراحی صفحه اصلی سایت می تواند تجربه ای بهینه را برای بازدیدکنندگان فراهم کند: سعی کنید به مشتریان تان صفحه را نمایش دهید که راه جستجوی آسان در وب سایت را نشان شان دهد.
طراحی ساده و مفهوم صفحه اصلی وب سایت نشان از خلاقیت و هنر دارد. یک صفحه اصلی وب سایت بهینه و مفید، صفحه ای است که دارای اطلاعات کافی برای مطلع ساختن بازدیدکنندگان سایت باشد، البته بدون اینکه اثری از احساس خستگی و خروج از وب سایت از ظاهر آن ها پیدا باشد. به طور ایده آل، طراحی صفحه اصلی وب سایت تان باید 3 مورد ساده را به بازدیدکنندگان سایت انتقال دهد: جایی که بازدیدکنندگان سایت تان وجود دارند، مواردی که در این صفحه در دسترس آن ها می باشد، و اتفاقاتی که در مراحل بعدی سایت روی می دهد.
شاید وسوسه برانگیز باشد تا هر عوامل و یا مواردی که دوست دارید را در این صفحه از وب سایت تان قرار دهید، اما بهتر است از طراحی ساده بهره بگیرید که دارای جستجویابی ساده و واضح نیز می باشد. هر چه موارد کمتری در طراحی سایت خود قرار دهید، نتیجه بهتری کسب می کنید.
در این مقاله مواردی درباره طراحی صفحه اصلی سایت برای شما بیان می کنیم که بازدیدکنندگان را به مشتریان وب سایت تان تبدیل می کند یا حداقل ارتباط تان را با آن ها افزایش می دهد.
در این صفحه از طراحی سایت رفتار و عمل شما باید یکسان باشد
اگر در این صفحه از وب سایت تان قولی را به مشتریان و مخاطبین خود می دهید، حتما مقدمات عملی شدن آن ها را فراهم کنید.
در مطالعه ای از 150 صفحه اصلی وب سایت ها متوجه شدیم که عدم تطابق بین حرف و عمل در این صفحه می تواند موفقیت تجارت را کاهش داده و باعث از دست دادن مشتریان زیادی شود. البته در مقابل برخی از وب سایت های موفقی نیز بودند که بر سر قول خود نسبت به مشتریان پا بر جا ماندند. به طور مثال اگر در ایمیل های تبلیغاتی خود قولی را به مشتریان می دهید، حتما باید بعد از کلیک کردن، این امر برای آن ها اثبات شود و اتفاق بی افتد.
آیا پس از کلیک کردن اتفاق شگفت انگیزی در انتظار مخاطب است؟
یک بار در یک وب سایت روی دکمه دعوت به عملی کلیک کردم و بعد از آن با مواردی مواجه شدم که ارزش کلیک کردن و صرف وقت را نداشت. از این رو دقت کنید که در این صفحه از وب سایت تان حتما دکمه های دعوت به عمل جذابی را قرار دهید که بازدیدکنندگان سایت ارزش کلیک کردن بر روی آن را درک کنند و موارد شگفت انگیزی را بعد از کلیک کردن به دست آورند. ابتدا مخاطبین مورد نظر سایت خود را مشخص کنید و درباره خواسته ها و علایق آن ها تحقیق و بررسی کنید و سپس برای ساخت این دکمه های دعوت به عمل اقدام کنید. سعی نکنید همه چیز را در صفحه اصلی طراحی سایت خود قرار دهید
نباید از تمام گرایشات و ترندهای موجود در این صفحه از طراحی سایت تان استفاده کنید.
اگر موارد زیادی از جمله لینک، گرافیک، تصویر و غیره را به وفور در این صفحه قرار دهید، مشتریان و مخاطبین وب سایت تان سردرگم خواهند شد. اگر تا جایی که امکان دارد طراحی خود را شلوغ کنید، مطمئن باشید که بازدیدکنندگان مدت زیادی را در سایت شما نمی مانند.
تخفیفات و پیشنهادات خود را در مدتی محدود به بازدیدکنندگانتان نمایش دهید
دریابید که چه چیزی درباره محصولات و سرویس های تان می تواند مشتریان وب سایت را شگفت زده کند. به طور مثال، می توانید برای مدت زمان محدودی، تخفیف 20 درصدی از محصولات و سرویس های خود را به مشتریان و بازدیدکنندگان ارائه دهید.
در یک تست از صفحه اصلی وب سایت MARKETINGPROFS، دو نسخه از این صفحه را مورد آزمایش قرار دادیم. یکی از این نسخه ها دارای این جمله بود: "امروز به ما بپیوندید و به ابزارهای ما دسترسی پیدا کنید و از طریق رسانه اجتماعی به بازاریابی بپردازید." دومین نسخه دارای این جمله بود: "کمپین های بازاریابی موفق خود را توسط ابزراهای هوشمندی به سرعت در رسانه های اجتماعی بسازید." اولین نسخه درباره مزیت های محصولات وب سایت می باشد و دومی درباره مواردی است که بعد از انتخاب این وب سایت برای بازدیدکننده روی می دهد. نسخه ای از صفحه اصلی وب سایت که روی مزیت محصولات متمرکز بود، 06/26 درصد بیشتر از نسخه دومی توانست بازدیدکننده را به مشتری وب سایت خود تبدیل کند.
برای زیر فصل ها و تیترهای سایت از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید
یک زیر فصل در زیر تیتر، مکان خوبی برای توضیح دادن مزیت های کلیدی مواردی است که در وب سایت خود ارائه می دهید. قرار دادن کلمات زیاد و یا کم در تیتر وب سایت ها، بحث داغ این روزهای طراحان سایت می باشد. من به شخص کلمات کمتر را پیشنهاد می کنم که به راحتی توسط مخاطبین و بازدیدکنندگان سایت خوانده می شود. توجه: نباید ویدئوها و تصاویری که همراه این تیتر و ریز فصل ها در صفحه اصلی وب سایت نمایان می کنید را به طور اتوماتیک پخش کنید. نه تنها این موضوع آزار دهنده است، بلکه صدای بلند و ناگهانی باعث ترس کسانی می شود که در محیط ساکت، وب سایت شما را بازدید می کنند.
یک دکمه Call To Action زیبا طراحی کنید
زمانی که یک بازدیدکننده به وب سایت شما راه پیدا می کند و خدمات و محصولات تان را گزینش می کند، اطمینان حاصل کنید که آن ها می دانند که در مرحله بعدی چه اتفاقی می افتد. دکمه های دعوت به عمل را در مکان های واضحی در این صفحه از وب سایت تان قرار دهید. برخی از محققان طراحی وب سایت معتقد می باشند که وجود دکمه "SUBMIT" در صفحه اصلی وب سایت در برابر دکمه های "همین حالا دانلود کنید" و یا "ثبت نام کنید" بسیار نامتناسب اجرا می شود و به خوبی عمل نمی کند. به یاد داشته باشید که دکمه دعوت به عمل شما در صفحه اصلی وب سایت تان باید دارای این ویژگی ها باشد: بزرگ، روشن، برجسته و خیره کننده.
در طراحی سایت صفحه اصلی همه چیز باید ساده باشد
زمانی که بحث افزایش میزان مخاطبین وب سایت می شود، فقط باید در صفحه اصلی سایت تان از اطلاعات متناسب و ضروری بهره بگیرید. ایده اصلی این است که موارد و عوامل بیهوده و بلا استفاده را از جلو چشم بازدیدکنندگان سایت دور نگاه دارید.
سادگی در طراحی سایت به این معنی است که کلمات و یا تصاویری را در این صفحه از وب سایت قرار دهید که ضروری می باشند. هر چه محتوای کمتری در این بخش قرار دهید، بیشتر می توانید صفحه اصلی وب سایت خود را جذاب بسازید و بازدیدکنندگان به این وسیله ترغیب می شوند تا در سایت شما بیشتر اسکرول کرده و به جستجو بپردازند.
نظرات مشتریان را در دید بازدیدکنندگان قرار دهید
می توانید اعتبار تجارت و سایت خود را توسط قرار دادن نقل قول هایی از مشتریان وب سایتی که از تجارت با شما خرسند می باشند، ارتقاء دهید. می توانید از رسانه های اجتماعی نیز کمک بگیرید و نظرات درباره پست های تان را در وب سایت خود قرار دهید و به این ترتیب ارزش خود را میان مخاطبین وب سایت بالا ببرید و نام شرکت و برند خود را فراگیر بسازید.
طراحی سایت نهایی خود را مرتباً آزمایش کنید
سرویس ها و محصولات وب سایت تان منحصر به فرد می باشند و البته مخاطبین وب سایت تان هم به تبع بی نظیر خواهند شد. زمانی که بحث صفحه اصلی وب سایت می شود، تست کردن طراحی آن می تواند نتایج خوبی را برای شما رقم بزند. هر چه تست های بیشتری را مانند تست A/B در این زمینه انجام دهید، بهتر می توانید به نقاط ضعف و قوت خود پی ببرید و طراحی وب سایت خود را بهبود دهید. می توانید رنگ و شکل عوامل، تصاویر و ویدئوها و غیره را در صفحه اصلی سایت خود تست نمایید. هر زمان هم که متوجه شدید موردی در صفحه اصلی وب سایت تان نظر بیشتری از مخاطبین را به خود جلب می کند، روی بهینه سازی هر چه بیشتر آن تمرکز کنید.
طراحی,اصولی,صفحه,نخست,سایت,...
نویسنده : بازدید : 37 تاريخ : شنبه 18 شهريور 1396 ساعت: 15:57